Co možná nevíte o slevových portálech?

Je až k nevíře, kolik peněz se na slevových portálech točí – jsou to řádově miliardy. Ale jak to bude pokračovat dál? Budou se ještě více rozvíjet či začne jejich popularita stagnovat nebo dokonce můžeme tušit krach?

V době, kdy pro slevový portál nastal boom, připomínala tato situace skoro zlatou horečku. Jenže – mnoho lidí si všimlo, že se takto dá přijít k penězům, a tak začaly vznikat další a další portály, až jich bylo na našem trhu něco okolo dvou set. Nicméně, dobu „pročišťování“ jich přežilo pouze pár desítek nejsilnějších, kteří ale stále vydělávají ročně přes miliardu korun.

Jaké jsou nejoblíbenější slevy online?

Za celou dobu trvání prošly slevové servery mnoha fázemi. Ze začátku byly velké hity slevové kupóny do restaurací na večeře, dezerty či na objednání jídla do domu. Tento trend ale vystřídaly wellness pobyty a dovolené jak u nás, tak i v zahraničí, které se drží na špičce pomyslného žebříčku prakticky dodnes. Stejně tak oblíbené jsou ale i relaxační služby, nabídka kosmetiky či kadeřnictví. Každopádně největší potencionál mají výhledově slevy na nábytek, o které je čím dál tím větší zájem.

Velký zájem je i o půjčky na Zonky.

Jak to bude dál?

Samozřejmě není výjimkou, že i zajetý slevový portál prostě zkrachuje. Zde totiž platí zlaté pravidlo – chyba jednotlivce = chyba všech. Nicméně dlouhodobé průměry zatím nenapovídají, že by měla popularita slevových portálů klesnout. Každoročně nejsilnější doba je samozřejmě před Vánocemi, kdy se i ty nejméně navštěvované portály doslova „zbrchají“ a můžou zase nějakou dobu fungovat.

Nicméně jeden velký rozdíl jsme od zrodu slevových portálů zaznamenali – a to v tom, že teď již není žádná velká sleva zaručeným úspěchem. V dnešní době si už zákazníci čím dál tím více vybírají a slevové portály jsou si toho vědomy, proto již umí mnohem lépe pracovat s načasováním a obsahem svých nabídek.